Nižšie náklady - dlhšia životnosť

Odkalovacia prísada receptúra 501

21x

receptúra 501: Prípravok na odstránenie kalov v motorov a karbónových usadenín, ktoré sa nedajú odstrániť pri bežnej výmene oleja. Miešateľná so všetkými druhmi olejov...

Cena s DPH 27,92 €
Cena bez DPH 23,27 €
Stav skladu: 4 ks
Balenie:
Vytlačiť

501 Odkalovacia prísada – aditívum do motorového oleja

       Vysoko koncentrovaný prípravok na odstránenie kalov v motorov a karbónových usadenín, ktoré sa nedajú odstrániť pri bežnej výmene oleja. Miešateľná so všetkými druhmy olejov.

 

Použitie: Všetky typy motorov v osobnej a nákladnej doprave. Použite pri slabom strednom a silnom znečistení pri extrémnom znečistení sa poradte s predajcom alebo dovozcom / distribútorom prípravku. (Pri extrémnom znečistení dokáže zaniesť sitko na turbe.)

 
Výhody:
- vysoký detergenčný účinok

- kompatibilita s tesnením

- teplotná a chemická stálosť (po ošetrení prípravkom steny v motorovom priestore nestrácajú prilnavosť olejového filmu)

- čistí účinne bez napadnutia kovov

- predlžuje životnosť tesnení

- vysoký bod vzplanutia a varu

- zlúčiteľnosť so všetkými typmi motorového oleja

 

Návod na použitie:

Pred výmenou oleja doliať, 118,3 ml prípravku  501 pre odstránenie kalov, do starého oleja a ubehnúť normálnym spôsobom min. 25 - max. 40 km. Vymeniť olej a pridať receptúru 560 prostriedok na uvoľnenie piestnych krúžkov v prípade znečistenia motora s vyššou spotrebou oleja a podozrenia na „zapečenie“ piestnych krúžkov). Motor nepreplňovať olejom. Normálne jazdiť až do budúcej výmeny oleja. Dôjde ku kompletnému vyčisteniu motora. V prípade zachovalých motorov použiť namiesto receptúry 560 receptúru 460 G,400 D, 906 GDC. Receptúru 501 s objemom 118,3 ml použiť do max. do 4-5 L náplne oleja. Nad uvedený objem možno použiť ďalšie celé balenie receptúry 501.

* sú označené povinné údaje

DOPYT : Dobrý deň pred pár mesiacmi som kúpil od vás 3 fľašky Bishops Original prípravky (400D, 560, 501).. malo to znížiť spotrebu oleja. Dodržal som postup ako bol uvedený, ale žiaľ nezabral, spotreba oleja ostala rovnaká ...Objednávali sme to na firmu ... a posielalo sa to do ..... Použité vo vozidle Mercedes S 320.

 

ODPOVEĎ: Dobrý deň, tu je moja odpoveď:

Ak chceme odstrániť zapečenie karbónu z piestnych krúžkov, používame postup, ktorý je uvedený na našich stránkach.

Najskôr použijeme podľa návodu na použitie receptúru 501. Vymeníme starý olej a do nového oleja pridáme receptúru 560. Receptúra 560 spolu s novým olejom už zostáva v olejovej náplni, až do ďalšej výmeny oleja. Ďalšia výmena oleja nasleduje podľa toho, ako ju určí výrobca motora. Teda až po ďalšej výmene môžeme zisťovať, či došlo k zníženiu spotreby oleja, alebo nie. Ak nedošlo k zníženiu spotreby, môžeme povedať, že netesnosť nebola spôsobená zapečením piestnych krúžkov. Je možné, že piestne krúžky môžu byť tak vydraté, že už nedokážu tesniť. Prípravky, ktoré sa používajú, 501 a potom 560 sú najmä na použitie pri predpoklade na zapečenie piestnych krúžkov.


Keď ste si kúpili naše výrobky, zníženie spotreby oleja dochádza v tom prípade, keď sa prípravkami 501 a 560 podarilo odstrániť zapečenie piestnych krúžkov a teda ich netesnosť. Piestne krúžky a ich čistenie trvá cca 3 mesiace, pretože aj ich zanášanie trvá dlhšiu dobu a metóda čistenia nie je invazívna. Ak by boli piestne krúžky zapečené, ich čistenie sa deje neinvazívne, teda nie naraz, ako keby sme si umyli ruky, ale priebežne. Dá sa to spozorovať za cca 3 mesiace, ale až po ďalšej výmene oleja, v ktorom bol už prípravok 560 použitý podľa návodu.

S úctou Igor Papík

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OTÁZKA: Zdravím, potrebujem poradit- skúsil som produkty nakombinovať ale nedávalo mi to istotu, že správne pre SUV, 4x4, automat prevodovka; Landrover Freelander2
Záťaž - kombinácia krátke vzdialenosti za studena do 70% km, zvyšok obvykle diaľnica viac ako 1 hod jazdy
Motor - 155tis km, diesel turbo, 2,2l; 120kW; ročne prihlášky a výmeny; začal mierne dymit; plánovaná výmena oleja o 6m; vyčistenie cim ?? ... a čo potom až do výmeny ?
palivo - pridávať do nafty na tímu - 501, palivo 696, .... ??
Prevodovka - po výmene oleja cca 6m; hľadám ochranu a zlepšenie prostredia - 515 ?
Diferenciál - už 2krat menim loziska; Co tam dat pre 4x4automat ?
Haldex - treba vymenít olej. Čo tam pridať ?

Dakujem
name: Maros

ODPOVEĎ:

Dobrý deň, Ďakujem vám za prejavenú dôveru a záujem.

Tu je moja odpoveď na váš dotaz:

Motor - pred výmenou motorového oleja pridať do náplne receptúru 501 použiť ju v zmysle návodu. Použitý olej vyliať z motorového priestoru a do nového oleja (olej musí byť v súlade s odporúčaním výrobcu motora (olej môžeme dodať) pridať receptúru 560 v súlade s pokynmi  a jazdiť do ďalšej výmeny oleja.


Palivo - pridať do nafty: do prvej nádrže doporučujem 696-D a potom pri každom ďalšom tankovaní receptúru A-SDFT spolu s receptúrou AL-3014CTI alebo v zime receptúru -462W spolu s receptúrou AL-3014CTI.


Prevodovka – pokiaľ je automatická a používa prevodovú kvapalinu a nie olej doporučujem receptúru 127. Doporučujem v prevodovke vykonať systém kompletného preplachu a nie len výmeny časti obsahu náplne. Je to náročnejšie, ale efektívnejšie.


Diferenciál – doporučujem použiť receptúru 515 podľa odporučenia riedenia. V prípade ak ma samostatnú olejovú náplň.


Haldex – Tu by som bol veľmi ostražitý a použil by som metódu menej je viac. Ak v tomto prostredí pracuje ATF kvapalina je možné použiť receptúru 127. Ak je to sporné nepridával by som tam nič, len by som vymenil náplň v súlade s pokynmi výrobcu. Teda dal by som tam len to čo výrobca zariadenia doporučuje.

S úctou Igor Papík

------------------------------------------------------------------------------- 

OTÁZKA: Dobrý den, dakujem za odpoved - ešte nerozumiem: 

Motor - olej mením až za pol roka, tj teraz má zmysel 400D KIT ? Pri výmene oleja  na jar potom aplikujem Vas postup pre 501/560.

Palivo - načo obidve prísady, ked aj v 462 je zvýšenie cetan čísla a čistenie ?

Prevodovka - mam automat / olej, náplň 7l. Odporúčanie 127 ? Neviem čo sa chápe ako kvapalina, nenašiel som iné ako olej.

Dakujem - name: Maros

ODPOVEĎ:

Motor:

Sada 400-D kit obsahuje 400-D a 696-D.  Jej použitie je najefektívnejšie v čase výmeny oleja kde pridávame 400-D. Potom natankujeme a do nádrže vlejeme 696-D. Jazdíme...

Prísada 400-D by mala byť v motore min. 2500km. V tomto prípade neudávame čas, pretože prísada ošetruje priestor motora v čase jazdy.

V prípade ošetrenia motora 501/560 doporučujem postup nasledovný. Pred výmenou oleja v motore ako prvé použiť 501. Pri výmene použiť 560 a s touto receptúrou jazdiť až do ďalšej výmeny oleja. A pri tejto ďalšej výmene oleja použiť už 400-D.

Vyvstáva otázka kde teda použiť 696-D? V tomto prípade by som ju použil aj hneď alebo už pri ošetrení prípravkom 560.  

Palivo - načo obidve prísady, keď aj v 462 je zvýšenie cetan čísla a čistenie ?

Na základe vašej otázky som v popise zlepšil informáciu ktorá sa týka zvýšenia cetanového čísla.

Po tomto je zrejme, že pridaním aditíva pre zvýšenie cetanového čísla AL-3014 CTI zvyšujeme cetanové číslo viac. A toto doporučujem aj z dôvodu vlastného odpozorovania vo svojom vozidle. V týchto dňoch pripravujeme receptúru v ktorej bude viac zastúpený produkt AL-3014 CTI.

 

Prevodovka - mam automat / olej, náplň 7l. Odporúčanie 127 ? Neviem čo sa chápe ako kvapalina, nenašiel som iné ako olej.

Na základe Vašej otázky do rubriky  O aditívach info/Niektoré pojmy/ v krátkej dobe napíšem článok „Kvapaliny pre automatické prevodovky“ Tu uvádzam v krátkosti info:

V porovnaní s motorovým olejom, kvapaliny pre automatické prevodovky  ATF (Automatic Transmission Fluids) nie sú vystavené takým náročným prevádzkovým podmienkam. Z dôvodu znečistenia nie je v nich prítomná žiadna pohonná látka, alebo kondenzačné produkty zo spaľovacieho priestoru v prípade prefukov, sadze a iné nežiadúce látky. Pozornosť však treba venovať najmä mechanickým nečistotám, ktoré vznikajú v prípade opotrebovania z trecích platničiek, prevodov a ložísk, ktoré sú prítomné v automatickej prevodovke. Názov ATF kvapaliny  - Rok (uvedenia do predaja).

GM Type A, Suffix A    1957 , Ford Type F  1967, Dexron   1967, Dexron II    1967, Ford Type CJ  1977 , Ford Mercon    1992,  Dexron III    1993, ATF+3  1993, Toyota T-IV  1993, Mercon V 1997,  ATF+4  1998, Mercon SP  2004, Toyota ATF WS  2005, Dexron VI    2006,

Na doplnenie informácií uvediem aj odporúčania ďalších výrobcov na použitie ATF kvapalín pre automatické prevodovky:

  • BMW LT 1141 alebo LA 2634, špeciálne formulované kvapaliny ATF pre BMW
  • Genuine Honda ZL ATF, špeciálna ATF kvapalina pre Honda prevodovky, okrem CVT
  • Mitsubishi Diamond SP - II & SP III, špeciálna formulácia ATF kvapalín pre Mitsubishi prevodovky
  • Nissan J - Matic, špeciálna formulácia ATF kvapaliny pre Nissan prevodovky
  • Toyota Type T, T-III & T-IV, špeciálna formulácia kvapalín pre Toyota a Lexus prevodovky
  • Dexron III / Saturn, špeciálna ATF kvapalina pre Saturn

V prípade ak sa v dokladoch vozidla neuvádza prevodová kvapalina spravidla sa môže jednať o olej potom v tomto prípade receptúru 127 nesmiete použiť.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

 

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.