Nižšie náklady - dlhšia životnosť

696-D ošetrenie palivového systému dieselového motora

26x

receptúra 696-D: Pre vyčistenie a ošetrenie palivového systému, sacieho traktu a spaľovacieho priestoru v naftových motoroch...

Cena s DPH 22,62 €
Cena bez DPH 18,85 €
Stav skladu: 9 ks
Balenie:
Vytlačiť

Unikátna receptúra tejto prísady do paliva poskytuje motorom optimálny výkon a účinnosť.
Naviac poskytuje ďalšie ochranné vlastnosti:
Znižuje prevádzkové náklady a súčasne čistí a premazáva celý palivový systém.
Predlžuje životnosť ventilov a ventilových sediel vytvorením ochranného filmu na povrchu kovu.
Obmedzuje „klepanie“ ventilov.

Je určená ku kompletnému vyčisteniu palivového systému, odstráneniu usadenín zo spaľovacieho priestoru,
vyčisteniu ventilového systému a vytvoreniu konzervačného filmu zabraňujúceho tvorbe usadenín.

Použitie: Pre všetky typy dieselových motorov v osobnej a nákladnej doprave.
Výhody:
– zaistenie konzervácie hláv valcov
- zníženie spotreby paliva- zlepšenie spaľovania
- čistenie a konzervácia vstrekovačov a palivových čerpadiel
- premazanie celého palivového systému (čerpadiel)
- zníženie korózie palivového systému
- zlepšenie akcelerácie
- odstránenie problémov so studenými štartami
- výrazné zníženie dymivosti motorov
Návod na použitie:
Pridať obsah balenia receptúry do 40-80 litrov paliva.
Nádrž vyjazdiť až na “rezervu” a až následne tankovať palivo
Ošetrenie prípravkom 696-D doporučujeme vykonať jednorázovo na obdobie jednej výmeny
oleja, alebo aspoň 1X v roku.

www.VW-club.cz 

Musím sa pochváliť, že som vyskúšal aditívum do oleja Bishops Original a aj do palivovej nádrže a veľmi to pomohlo. Aj keď najviac to bolo poznať v tom oleji, spotreba klesla o 0,8l a chod motora sa ustálil na príjemný chod. 

Auto: B5,5 VW Passat Variant 1,9TDi PD 4motion r.v.2002

 

Link na overenie hodnotenia:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=164&t=81520


 

Martina Lichovníková, Ostrava: Bishops mi zachránil 40 tisíc korun

Můj problém s autem Suzuki Vitara 2,0 HDI se poprvé projevil na dálnici ve 130 kilometrech. Najednou poklesl výkon a auto zpomalilo na 110 km a větší rychlost se už z auta nedala “vymáčknout” ani když byl pedál plynu skoro na podlaze, při volnoběhu motor škubal.


Když auto zchladlo, respektive motor ,tak opět běžel jak měl, ale při zahřátí motoru se rozsvítila oranžová kontrolka motoru a auto nejelo více jak 110 km. Při zastavení a poslechu motoru to vypadalo jakoby auto šlo pouze na dva válce a dost “bouchal”.


V servisu, po napojení na diagnostiku, to hlásilo nesouměrnou korekci vstřiků, laicky řečeno zanesení vstřikovačů z důvodu natankování nekvalitní nafty. Pak padla cena opravy, která se mohla vyšplhat až na horní hranici 40 tisíc korun.


Naštěstí mi kolega řekl, že než nechám měnit vstřikovače ať zkusím do auta nalít aditivum a pak uvidím. Doporučil mi firmu s těmito výrobky a to Bishops Originál. Po telefonické konzultaci s majitelem p. Poláčkem mi byly dodány dva výrobky, první byla 696-D na pročištění vstřikovačů, která se nalila do cca 20 litrů nafty. Už po 4 dnech se motor uklidnil, ale kontrolka stále svítila. Po dalších dvou dnech, vyjetí 696-D, nového natankování a nalití přípravku PPD(prostě si nepamatuju jak se jmenuje:-) zhruba po ujetí 20 kilometrů kontrolka zhasla a už se nerozsvítila.

Už více jak tři měsíce motor běží jak má, snížila se mi spotřeba nafty a hlavně dát 1300kč (cena je pouze orientační:-) a nebo 40tisíc korun je hodně velký rozdíl. A poslední věc, musím se přiznat, že naftu bez přidání tohoto aditiva SI UŽ NIKDY NENATANKUJU.

* sú označené povinné údaje

OTÁZKA: Zdravím, potrebujem poradit- skúsil som produkty nakombinovať ale nedávalo mi to istotu, že správne pre SUV, 4x4, automat prevodovka; Landrover Freelander2
Záťaž - kombinácia krátke vzdialenosti za studena do 70% km, zvyšok obvykle diaľnica viac ako 1 hod jazdy
Motor - 155tis km, diesel turbo, 2,2l; 120kW; ročne prihlášky a výmeny; začal mierne dymit; plánovaná výmena oleja o 6m; vyčistenie cim ?? ... a čo potom až do výmeny ?
palivo - pridávať do nafty na tímu - 501, palivo 696, .... ??
Prevodovka - po výmene oleja cca 6m; hľadám ochranu a zlepšenie prostredia - 515 ?
Diferenciál - už 2krat menim loziska; Co tam dat pre 4x4automat ?
Haldex - treba vymenít olej. Čo tam pridať ?

Dakujem
name: Maros

ODPOVEĎ:

Dobrý deň, Ďakujem vám za prejavenú dôveru a záujem.

Tu je moja odpoveď na váš dotaz:

Motor - pred výmenou motorového oleja pridať do náplne receptúru 501 použiť ju v zmysle návodu. Použitý olej vyliať z motorového priestoru a do nového oleja (olej musí byť v súlade s odporúčaním výrobcu motora (olej môžeme dodať) pridať receptúru 560 v súlade s pokynmi  a jazdiť do ďalšej výmeny oleja.


Palivo - pridať do nafty: do prvej nádrže doporučujem 696-D a potom pri každom ďalšom tankovaní receptúru A-SDFT spolu s receptúrou AL-3014CTI alebo v zime receptúru -462W spolu s receptúrou AL-3014CTI.


Prevodovka – pokiaľ je automatická a používa prevodovú kvapalinu a nie olej doporučujem receptúru 127. Doporučujem v prevodovke vykonať systém kompletného preplachu a nie len výmeny časti obsahu náplne. Je to náročnejšie, ale efektívnejšie.


Diferenciál – doporučujem použiť receptúru 515 podľa odporučenia riedenia. V prípade ak ma samostatnú olejovú náplň.


Haldex – Tu by som bol veľmi ostražitý a použil by som metódu menej je viac. Ak v tomto prostredí pracuje ATF kvapalina je možné použiť receptúru 127. Ak je to sporné nepridával by som tam nič, len by som vymenil náplň v súlade s pokynmi výrobcu. Teda dal by som tam len to čo výrobca zariadenia doporučuje.

S úctou Igor Papík

------------------------------------------------------------------------------- 

OTÁZKA: Dobrý den, dakujem za odpoved - ešte nerozumiem: 

Motor - olej mením až za pol roka, tj teraz má zmysel 400D KIT ? Pri výmene oleja  na jar potom aplikujem Vas postup pre 501/560.

Palivo - načo obidve prísady, ked aj v 462 je zvýšenie cetan čísla a čistenie ?

Prevodovka - mam automat / olej, náplň 7l. Odporúčanie 127 ? Neviem čo sa chápe ako kvapalina, nenašiel som iné ako olej.

Dakujem - name: Maros

ODPOVEĎ:

Motor:

Sada 400-D kit obsahuje 400-D a 696-D.  Jej použitie je najefektívnejšie v čase výmeny oleja kde pridávame 400-D. Potom natankujeme a do nádrže vlejeme 696-D. Jazdíme...

Prísada 400-D by mala byť v motore min. 2500km. V tomto prípade neudávame čas, pretože prísada ošetruje priestor motora v čase jazdy.

V prípade ošetrenia motora 501/560 doporučujem postup nasledovný. Pred výmenou oleja v motore ako prvé použiť 501. Pri výmene použiť 560 a s touto receptúrou jazdiť až do ďalšej výmeny oleja. A pri tejto ďalšej výmene oleja použiť už 400-D.

Vyvstáva otázka kde teda použiť 696-D? V tomto prípade by som ju použil aj hneď alebo už pri ošetrení prípravkom 560.  

Palivo - načo obidve prísady, keď aj v 462 je zvýšenie cetan čísla a čistenie ?

Na základe vašej otázky som v popise zlepšil informáciu ktorá sa týka zvýšenia cetanového čísla.

Po tomto je zrejme, že pridaním aditíva pre zvýšenie cetanového čísla AL-3014 CTI zvyšujeme cetanové číslo viac. A toto doporučujem aj z dôvodu vlastného odpozorovania vo svojom vozidle. V týchto dňoch pripravujeme receptúru v ktorej bude viac zastúpený produkt AL-3014 CTI.

 

Prevodovka - mam automat / olej, náplň 7l. Odporúčanie 127 ? Neviem čo sa chápe ako kvapalina, nenašiel som iné ako olej.

Na základe Vašej otázky do rubriky  O aditívach info/Niektoré pojmy/ v krátkej dobe napíšem článok „Kvapaliny pre automatické prevodovky“ Tu uvádzam v krátkosti info:

V porovnaní s motorovým olejom, kvapaliny pre automatické prevodovky  ATF (Automatic Transmission Fluids) nie sú vystavené takým náročným prevádzkovým podmienkam. Z dôvodu znečistenia nie je v nich prítomná žiadna pohonná látka, alebo kondenzačné produkty zo spaľovacieho priestoru v prípade prefukov, sadze a iné nežiadúce látky. Pozornosť však treba venovať najmä mechanickým nečistotám, ktoré vznikajú v prípade opotrebovania z trecích platničiek, prevodov a ložísk, ktoré sú prítomné v automatickej prevodovke. Názov ATF kvapaliny  - Rok (uvedenia do predaja).

GM Type A, Suffix A    1957 , Ford Type F  1967, Dexron   1967, Dexron II    1967, Ford Type CJ  1977 , Ford Mercon    1992,  Dexron III    1993, ATF+3  1993, Toyota T-IV  1993, Mercon V 1997,  ATF+4  1998, Mercon SP  2004, Toyota ATF WS  2005, Dexron VI    2006,

Na doplnenie informácií uvediem aj odporúčania ďalších výrobcov na použitie ATF kvapalín pre automatické prevodovky:

  • BMW LT 1141 alebo LA 2634, špeciálne formulované kvapaliny ATF pre BMW
  • Genuine Honda ZL ATF, špeciálna ATF kvapalina pre Honda prevodovky, okrem CVT
  • Mitsubishi Diamond SP - II & SP III, špeciálna formulácia ATF kvapalín pre Mitsubishi prevodovky
  • Nissan J - Matic, špeciálna formulácia ATF kvapaliny pre Nissan prevodovky
  • Toyota Type T, T-III & T-IV, špeciálna formulácia kvapalín pre Toyota a Lexus prevodovky
  • Dexron III / Saturn, špeciálna ATF kvapalina pre Saturn

V prípade ak sa v dokladoch vozidla neuvádza prevodová kvapalina spravidla sa môže jednať o olej potom v tomto prípade receptúru 127 nesmiete použiť.

 

 

 

 

 

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.