Nižšie náklady - dlhšia životnosť

Letné aditivum do nafty Bishops Original A-SDFT

Letné aditivum do nafty Bishops Original A-SDFT
novinka
Letné aditivum do nafty Bishops Original A-SDFT Letné aditivum do nafty Bishops Original A-SDFT Letné aditivum do nafty Bishops Original A-SDFT
25x

letná receptúra: A-SDFT: Novo vyvinutá prísada do motorovej nafty pre úpravu všetkých typov moderných palív pre dieselové motory vrátane palív s bio zložkou...

 

Cena s DPH 17,78 €
Cena bez DPH 14,82 €
Stav skladu: skladom
Balenie:
Vytlačiť

Novo vyvinutá prísada do motorovej nafty pod skupinovým technickým označením kategórie aditív DHPPE (diesel high power plus enhancer) je špeciálne vyvinutou receptúrou pre úpravu všetkých typov moderných palív pre dieselové motory vrátane palív s bio zložkou.


Táto receptúra bola vyvinutá na základe nového typu GrnKlean TM detergentu a novej výkonovej technológie zaisťujúcej kompletné čistenie vstrekovacích jednotiek rýchlym odstránením vnútorných usadenín vo vstrekovačoch a dokonalé vyčistenie vnútorného spaľovacieho priestoru motora.

Toto vyčistenie vedie k podstatnému zníženiu emisií, a tým k predĺženiu intervalov údržby.

Zvyšuje mazivosť paliva, tím zaisťuje ochranu čerpadiel a vstrekovacích systémov. Rieši problémy s usadeninami vo vysokotlakých vstrekovačoch Common Rail systémov montovaných po roku 2005, vznikajúcich pri spaľovaní nízkosírnych palív.

Výhody:


Stabilizátor dieselového paliva
DHPPE je výkonný destilační stabilizátor paliva vyvinutý pre zvýšenie oxidačnej stability všetkých typov palív pre dieselové motory


Zvýšenie cetanového čísla
DHPPE zvyšuje cetanové číslo nafty o 3 až 5 bodov a zaisťuje tak vyšší motorický výkon, pružnejší prechod do otáčok, nižšiu dymivosť a emisie.


Detergent/dispersant 
DHPPE je unikátny (detergent/dispersant) multifunkčný balíček aditív zaisťujúci kvalitu a výkonnosť stredne destilovaných palív.


Mazivosť
DHPPE je cenovo výhodným nízkosírnym, mono-kyslým aditívum zaisťujúcim vysoké mazací vlastnosti a antikoróznu ochranu v nízkosírnych palivách

 

Miešať s naftou v pomere 1:8000. Doporučujeme:

Na začiatok aditivácie 1:1000 a

potom udržiavací pomer 1:8000

alebo konštantný pomer 1:6000.

A-SDFT je výkonnejšia náhrada za aditívum Bishops Original receptúra SDF-4130 ktoré bolo v predaji.

 

POMER MIEŠANIA ADITÍV - príklad:

Koľko ml aditíva potrebujem pre 55 litrovú nádrž ak chcem využiť pomer 1:875?

Riešenie: 

Objem nádrže: 55 litrov = 55000 ml

Pomer miešania aditíva: 1:875

Spôsob počítania: 55000/875= 62,85 ml

Výsledok: Do nádrže potrebujem vyliať 62 alebo 63 ml aditíva aby som dosiahol pomer riedenia cca 1:875.

* sú označené povinné údaje

OTÁZKA: Zdravím, potrebujem poradit- skúsil som produkty nakombinovať ale nedávalo mi to istotu, že správne pre SUV, 4x4, automat prevodovka; Landrover Freelander2
Záťaž - kombinácia krátke vzdialenosti za studena do 70% km, zvyšok obvykle diaľnica viac ako 1 hod jazdy
Motor - 155tis km, diesel turbo, 2,2l; 120kW; ročne prihlášky a výmeny; začal mierne dymit; plánovaná výmena oleja o 6m; vyčistenie cim ?? ... a čo potom až do výmeny ?
palivo - pridávať do nafty na tímu - 501, palivo 696, .... ??
Prevodovka - po výmene oleja cca 6m; hľadám ochranu a zlepšenie prostredia - 515 ?
Diferenciál - už 2krat menim loziska; Co tam dat pre 4x4automat ?
Haldex - treba vymenít olej. Čo tam pridať ?

Dakujem
name: Maros

ODPOVEĎ:

Dobrý deň, Ďakujem vám za prejavenú dôveru a záujem.

Tu je moja odpoveď na váš dotaz:

Motor - pred výmenou motorového oleja pridať do náplne receptúru 501 použiť ju v zmysle návodu. Použitý olej vyliať z motorového priestoru a do nového oleja (olej musí byť v súlade s odporúčaním výrobcu motora (olej môžeme dodať) pridať receptúru 560 v súlade s pokynmi  a jazdiť do ďalšej výmeny oleja.


Palivo - pridať do nafty: do prvej nádrže doporučujem 696-D a potom pri každom ďalšom tankovaní receptúru A-SDFT spolu s receptúrou AL-3014CTI alebo v zime receptúru -462W spolu s receptúrou AL-3014CTI.


Prevodovka – pokiaľ je automatická a používa prevodovú kvapalinu a nie olej doporučujem receptúru 127. Doporučujem v prevodovke vykonať systém kompletného preplachu a nie len výmeny časti obsahu náplne. Je to náročnejšie, ale efektívnejšie.


Diferenciál – doporučujem použiť receptúru 515 podľa odporučenia riedenia. V prípade ak ma samostatnú olejovú náplň.


Haldex – Tu by som bol veľmi ostražitý a použil by som metódu menej je viac. Ak v tomto prostredí pracuje ATF kvapalina je možné použiť receptúru 127. Ak je to sporné nepridával by som tam nič, len by som vymenil náplň v súlade s pokynmi výrobcu. Teda dal by som tam len to čo výrobca zariadenia doporučuje.

S úctou Igor Papík

 

------------------------------------------------------------------------------------------------- 

OTÁZKA: Prosím Vás ešte mi objasnite, ako je možné že Vaše naftové aditíva sa aplikujú v pomeroch až 1:8000? Bishops je v tomto asi jediný.. čo je iné, že dokážu byť aj napriek tomu účinné? Nie je vhodné radšej zvoliť koncentráciu 1:1000 - 1:2000?

Juraj Macík


ODPOVEĎ:
Uvedené aditíva boli testované. A pri testoch bola zistená ich účinnosť. Musíme povedať, že nie každé prostredie (NAFTA) je rovnaké a preto bola vytvorená tabuľka v ktorej sa koncentrácia doporučuje.

Je treba povedať že sa jedná o aditívum, a nie samostatnú zložku ktorá "pláva" vedľa paliva. Táto zložka sa viaže na existujúce molekuly v pohonnej hmote a tie ovplyvňuje.

Je správne uviesť že doporučujeme pri tomto produkte pri prvom použití pomer 1:1000 a potom už postačuje aj 1:8000. 

Asi som nepovedal nič nové. Preto hlavná odpoveď je sila pôsobenia aditíva ktorú nazývame účinnosť a to je dôvod pomeru riedenia.

Myslím si že v obchodnom ponímaní by bolo lepšie predávať viac – a tak zvýšiť objem predaja. To nerobíme pretože by sme klamali a na to sa dá prísť.

Tak ako sa už prišlo u iných aditíva k tomu že výrobca, alebo predajca zavádza spotrebiteľa (čo sa dá predpokladať v prípadoch keď predajca nezverejňuje karty bezpečnostných údajov podľa schválenej normy). No v Slovenskom systéme ochrany spotrebiteľa v oblasti aditív takúto ochranu v tomto čase ešte nemáme.

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.