Nižšie náklady - dlhšia životnosť

Prísada do oleja diferenciálov a prevodov receptúra 515

Prísada do oleja diferenciálov a prevodov receptúra 515
10x

receptúra 515: Pre ošetrenie diferenciálov, prevodoviek a riešenie problémov spojených s trením, teplotou a nadmerným opotrebením...

Cena s DPH 27,46 €
Cena bez DPH 22,88 €
Stav skladu: 3 ks
Balenie:
Vytlačiť

515 Prísada do oleja diferenciálov a prevodov osobných vozidiel

 

Určenie:

Pre ošetrenie diferenciálov, prevodoviek a riešenie problémov spojených s trením, teplotou a nadmerným opotrebením. Určené prevažne pre ošetrenie mechanických prevodoviek a diferenciálov osobných áut.

          Unikátna prísada do prevodových olejov chemicky vytvára mikroskopicky tenký mikrodifúzny film na povrchu všetkých mazaných plôch. Zaisťuje tak zvýšenú ochranu všetkých prevodových zariadení a zaisťuje tak riešenie problémov spojených s trením, teplotou a nadmerným opotrebením. Vyrobená na báze ťažkých ropných naftentických destilátov bez podielu nebezpečných zlúčenín na báze chloru a síry. Kompatibilná so všetkými typmi prevodových olejov.

 
 

Výhody:
- zníženie trenia a opotrebovania
- zníženie prevádzkovej teploty
- zvýšenie výkonu zariadenia
- zníženie hlučnosti
- predĺženie životnosti ozubených súkolí

 

Návod na použitie:

Aplikovať ako prísadu do prevodových olejov. Pokiaľ možno vymeniť olej a doplniť ho o 118 ml receptúry 515. Pokiaľ olej nemeníte, nahradiť 118 ml oleja receptúrou. Ošetrovanie sa doporučuje pri každej výmene oleja. Obsah jedného balenia postačí k ošetreniu prevodovky alebo diferenciálu s náplňou do 4L oleja.

História:

Závodný tím Palmi Motorsport pôsobí vo svete motorov už od roku 1981. Počas tejto doby sa tím, prezentovaný jazdcom Ivo Palmim, presadil na všetkých významnejších závodoch a úsilie bolo korunované ziskom štyroch titulov majstra republiky. Na úspechy Ivo Palmiho nadviazal nemenej zdatne jeho syn Dávid, ktorý už raz dosiahol titul majstra republiky.

Tieto výsledky tak predurčili prechod na vozy formulové. Tím Palmi Motorsport sa v tejto vyššej triede rýchlo etabloval a od roku 1996 už víťazí pravidelne na všetkých významnejších závodoch a stáva sa jedným z najúspešnejších tímov v českej histórii závodov do vrchu. Bez predcenenia preto očakávame ďalšie úspechy v budúcej sezóne a to nielen na domácej scéne, ale aj v zahraničí.

 

-Tajomstvo úspechu pochádza predovšetkým v neskonalom odhodlaní všetkých členov tímu - manažérov, mechanikov, jazdcov a sponzorov.

Sme si vedomí toho, že naše úspechy zaväzujú udržať sa na špičke, a preto sa aj náš tím prispôsobuje technickým pokrokom doby. Mimo iné začala využívať produkty firmy Bishop´s Original k ošetreniu motoru, prevodovky a ostatných agregátov závodnej formule. Pravidelná obmena vozového parku a príprava nových talentov dávajú nášmu tímu vysoký predpoklad aj pre nadcházdajúcu sezónu 2006.

 

Pevne veríme, že v nadchádzajúcej sezóne dosiahneme ďalších skvelých výsledkov a nastolíme tak ďalšiu víťaznú etapu v dejinách tímu.

                                                                                     

Za tím Palmi Motorsport                                      Palmi Motorsport

 

Na všetky otázky vám odpovieme na: tel: +420 558 674 283 

                                                       mobil: +420 603 265 088 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* sú označené povinné údaje

OTÁZKA: Zdravím, potrebujem poradit- skúsil som produkty nakombinovať ale nedávalo mi to istotu, že správne pre SUV, 4x4, automat prevodovka; Landrover Freelander2
Záťaž - kombinácia krátke vzdialenosti za studena do 70% km, zvyšok obvykle diaľnica viac ako 1 hod jazdy
Motor - 155tis km, diesel turbo, 2,2l; 120kW; ročne prihlášky a výmeny; začal mierne dymit; plánovaná výmena oleja o 6m; vyčistenie cim ?? ... a čo potom až do výmeny ?
palivo - pridávať do nafty na tímu - 501, palivo 696, .... ??
Prevodovka - po výmene oleja cca 6m; hľadám ochranu a zlepšenie prostredia - 515 ?
Diferenciál - už 2krat menim loziska; Co tam dat pre 4x4automat ?
Haldex - treba vymenít olej. Čo tam pridať ?

Dakujem
name: Maros

ODPOVEĎ:

Dobrý deň, Ďakujem vám za prejavenú dôveru a záujem.

Tu je moja odpoveď na váš dotaz:

Motor - pred výmenou motorového oleja pridať do náplne receptúru 501 použiť ju v zmysle návodu. Použitý olej vyliať z motorového priestoru a do nového oleja (olej musí byť v súlade s odporúčaním výrobcu motora (olej môžeme dodať) pridať receptúru 560 v súlade s pokynmi  a jazdiť do ďalšej výmeny oleja.


Palivo - pridať do nafty: do prvej nádrže doporučujem 696-D a potom pri každom ďalšom tankovaní receptúru A-SDFT spolu s receptúrou AL-3014CTI alebo v zime receptúru -462W spolu s receptúrou AL-3014CTI.


Prevodovka – pokiaľ je automatická a používa prevodovú kvapalinu a nie olej doporučujem receptúru 127. Doporučujem v prevodovke vykonať systém kompletného preplachu a nie len výmeny časti obsahu náplne. Je to náročnejšie, ale efektívnejšie.


Diferenciál – doporučujem použiť receptúru 515 podľa odporučenia riedenia. V prípade ak ma samostatnú olejovú náplň.


Haldex – Tu by som bol veľmi ostražitý a použil by som metódu menej je viac. Ak v tomto prostredí pracuje ATF kvapalina je možné použiť receptúru 127. Ak je to sporné nepridával by som tam nič, len by som vymenil náplň v súlade s pokynmi výrobcu. Teda dal by som tam len to čo výrobca zariadenia doporučuje.

S úctou Igor Papík

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.