Nižšie náklady - dlhšia životnosť

Celoročné aditívum do nafty 462W-PPPD-1C

31x

receptúra 462W: Celoročná prísada (aditívum) do dieselového paliva.

Cena s DPH 15,00 €
Cena bez DPH 12,50 €
Stav skladu: skladom
Balenie:
Vytlačiť

Receptúra 462W – PPPD-1C PREMIUM POWER PLUS

Celoročná prísada do paliva s arktickými vlastnosťami pre dieselové motory udržuje trvale čistý celý palivový systém.

premazáva a konzervuje agregáty

odstraňuje vodu z paliva

znižuje bod tuhnutia nafty

Znižuje prevádzkové náklady a premazáva aj celý palivový systém.

Minimalizuje tvorbu karbónových usadenín v spaľovacom priestore motora.

Zvyšuje cetanové číslo nafty.

Táto receptúra bola vyvinutá špeciálne pre naftu typu F, vyrábanú v SR a ČR.

Testy filtrovateľnosti za nízkych teplôt boli vykonané Ústavom palív a mazív v Prahe, Prof. Ing. Jiřím Kovářem CSc. – katedra chémie, sekcia palív a mazív ČTU v Prahe.

Znižuje bod tuhnutia MERO (metylester repky olejnej) - biozložka v nafte.

 

Použitie : Všetky typy naftových motorov v osobnej a nákladnej doprave.
 

Výhody:

- zníženie spotreby paliva

- množstva usadenín na tryskách až o 65%

- množstva emisií až o 50%

- prevádzkovej hlučnosti motora

- opotrebovania palivových čerpadiel

- penivosti paliva

 

- zvýšenie: motorického výkonu, cetanového čísla paliva o cca 2 - 3 body, kvalitatívnych vlastností paliva, mazacích vlastností paliva, antikoróznych vlastností paliva

- zlepšenie prevádzky za nižších teplôt, horľavosti paliva, štartovateľnosti motorov

- obmedzenie zanášania vstrekovacích zariadení až o 85%

- odstránenie vody z paliva a karbónových usadenín z ventilov a ich sediel

- potlačenie bakteriálneho rozkladu paliva

 

Návod na použitie aditíva:

Mimo zimného obdobia miešať s naftou v pomere až 1:5000.

V zimnom období pre teploty až -29°C v pomere až 1:3500,

pre teploty až -35°C v pomere až 1:2000 a

pre teploty až -42°C v pomere až 1:500.

 

POMER MIEŠANIA ADITÍV - príklad:

Koľko ml aditíva potrebujem pre 55 litrovú nádrž ak chcem využiť pomer 1:875?

Riešenie: 

Objem nádrže: 55 litrov = 55000 ml

Pomer miešania aditíva: 1:875

Spôsob počítania: 55000/875= 62,85 ml

Výsledok: Do nádrže potrebujem vyliať 62 alebo 63 ml aditíva aby som dosiahol pomer riedenia cca 1:875.

Martina Lichovníková, Ostrava: Bishops mi zachránil 40 tisíc korun

Můj problém s autem Suzuki Vitara 2,0 HDI se poprvé projevil na dálnici ve 130 kilometrech. Najednou poklesl výkon a auto zpomalilo na 110 km a větší rychlost se už z auta nedala “vymáčknout” ani když byl pedál plynu skoro na podlaze, při volnoběhu motor škubal.


Když auto zchladlo, respektive motor ,tak opět běžel jak měl, ale při zahřátí motoru se rozsvítila oranžová kontrolka motoru a auto nejelo více jak 110 km. Při zastavení a poslechu motoru to vypadalo jakoby auto šlo pouze na dva válce a dost “bouchal”.


V servisu, po napojení na diagnostiku, to hlásilo nesouměrnou korekci vstřiků, laicky řečeno zanesení vstřikovačů z důvodu natankování nekvalitní nafty. Pak padla cena opravy, která se mohla vyšplhat až na horní hranici 40 tisíc korun.


Naštěstí mi kolega řekl, že než nechám měnit vstřikovače ať zkusím do auta nalít aditivum a pak uvidím. Doporučil mi firmu s těmito výrobky a to Bishops Originál. Po telefonické konzultaci s majitelem p. Poláčkem mi byly dodány dva výrobky, první byla 696-D na pročištění vstřikovačů, která se nalila do cca 20 litrů nafty. Už po 4 dnech se motor uklidnil, ale kontrolka stále svítila. Po dalších dvou dnech, vyjetí 696-D, nového natankování a nalití přípravku PPD(prostě si nepamatuju jak se jmenuje:-) zhruba po ujetí 20 kilometrů kontrolka zhasla a už se nerozsvítila.

Už více jak tři měsíce motor běží jak má, snížila se mi spotřeba nafty a hlavně dát 1300kč (cena je pouze orientační:-) a nebo 40tisíc korun je hodně velký rozdíl. A poslední věc, musím se přiznat, že naftu bez přidání tohoto aditiva SI UŽ NIKDY NENATANKUJU.

* sú označené povinné údaje

OTÁZKA: Zdravím, potrebujem poradit- skúsil som produkty nakombinovať ale nedávalo mi to istotu, že správne pre SUV, 4x4, automat prevodovka; Landrover Freelander2
Záťaž - kombinácia krátke vzdialenosti za studena do 70% km, zvyšok obvykle diaľnica viac ako 1 hod jazdy
Motor - 155tis km, diesel turbo, 2,2l; 120kW; ročne prihlášky a výmeny; začal mierne dymit; plánovaná výmena oleja o 6m; vyčistenie cim ?? ... a čo potom až do výmeny ?
palivo - pridávať do nafty na tímu - 501, palivo 696, .... ??
Prevodovka - po výmene oleja cca 6m; hľadám ochranu a zlepšenie prostredia - 515 ?
Diferenciál - už 2krat menim loziska; Co tam dat pre 4x4automat ?
Haldex - treba vymenít olej. Čo tam pridať ?

Dakujem
name: Maros

ODPOVEĎ:

Dobrý deň, Ďakujem vám za prejavenú dôveru a záujem.

Tu je moja odpoveď na váš dotaz:

Motor - pred výmenou motorového oleja pridať do náplne receptúru 501 použiť ju v zmysle návodu. Použitý olej vyliať z motorového priestoru a do nového oleja (olej musí byť v súlade s odporúčaním výrobcu motora (olej môžeme dodať) pridať receptúru 560 v súlade s pokynmi  a jazdiť do ďalšej výmeny oleja.


Palivo - pridať do nafty: do prvej nádrže doporučujem 696-D a potom pri každom ďalšom tankovaní receptúru A-SDFT spolu s receptúrou AL-3014CTI alebo v zime receptúru -462W spolu s receptúrou AL-3014CTI.


Prevodovka – pokiaľ je automatická a používa prevodovú kvapalinu a nie olej doporučujem receptúru 127. Doporučujem v prevodovke vykonať systém kompletného preplachu a nie len výmeny časti obsahu náplne. Je to náročnejšie, ale efektívnejšie.


Diferenciál – doporučujem použiť receptúru 515 podľa odporučenia riedenia. V prípade ak ma samostatnú olejovú náplň.


Haldex – Tu by som bol veľmi ostražitý a použil by som metódu menej je viac. Ak v tomto prostredí pracuje ATF kvapalina je možné použiť receptúru 127. Ak je to sporné nepridával by som tam nič, len by som vymenil náplň v súlade s pokynmi výrobcu. Teda dal by som tam len to čo výrobca zariadenia doporučuje.

S úctou Igor Papík

------------------------------------------------------------------------------- 

OTÁZKA: Dobrý den, dakujem za odpoved - ešte nerozumiem: 

Motor - olej mením až za pol roka, tj teraz má zmysel 400D KIT ? Pri výmene oleja  na jar potom aplikujem Vas postup pre 501/560.

Palivo - načo obidve prísady, ked aj v 462 je zvýšenie cetan čísla a čistenie ?

Prevodovka - mam automat / olej, náplň 7l. Odporúčanie 127 ? Neviem čo sa chápe ako kvapalina, nenašiel som iné ako olej.

Dakujem - name: Maros

ODPOVEĎ:

Motor:

Sada 400-D kit obsahuje 400-D a 696-D.  Jej použitie je najefektívnejšie v čase výmeny oleja kde pridávame 400-D. Potom natankujeme a do nádrže vlejeme 696-D. Jazdíme...

Prísada 400-D by mala byť v motore min. 2500km. V tomto prípade neudávame čas, pretože prísada ošetruje priestor motora v čase jazdy.

V prípade ošetrenia motora 501/560 doporučujem postup nasledovný. Pred výmenou oleja v motore ako prvé použiť 501. Pri výmene použiť 560 a s touto receptúrou jazdiť až do ďalšej výmeny oleja. A pri tejto ďalšej výmene oleja použiť už 400-D.

Vyvstáva otázka kde teda použiť 696-D? V tomto prípade by som ju použil aj hneď alebo už pri ošetrení prípravkom 560.  

Palivo - načo obidve prísady, keď aj v 462 je zvýšenie cetan čísla a čistenie ?

Na základe vašej otázky som v popise zlepšil informáciu ktorá sa týka zvýšenia cetanového čísla.

Po tomto je zrejme, že pridaním aditíva pre zvýšenie cetanového čísla AL-3014 CTI zvyšujeme cetanové číslo viac. A toto doporučujem aj z dôvodu vlastného odpozorovania vo svojom vozidle. V týchto dňoch pripravujeme receptúru v ktorej bude viac zastúpený produkt AL-3014 CTI.

 

Prevodovka - mam automat / olej, náplň 7l. Odporúčanie 127 ? Neviem čo sa chápe ako kvapalina, nenašiel som iné ako olej.

Na základe Vašej otázky do rubriky  O aditívach info/Niektoré pojmy/ v krátkej dobe napíšem článok „Kvapaliny pre automatické prevodovky“ Tu uvádzam v krátkosti info:

V porovnaní s motorovým olejom, kvapaliny pre automatické prevodovky  ATF (Automatic Transmission Fluids) nie sú vystavené takým náročným prevádzkovým podmienkam. Z dôvodu znečistenia nie je v nich prítomná žiadna pohonná látka, alebo kondenzačné produkty zo spaľovacieho priestoru v prípade prefukov, sadze a iné nežiadúce látky. Pozornosť však treba venovať najmä mechanickým nečistotám, ktoré vznikajú v prípade opotrebovania z trecích platničiek, prevodov a ložísk, ktoré sú prítomné v automatickej prevodovke. Názov ATF kvapaliny  - Rok (uvedenia do predaja).

GM Type A, Suffix A    1957 , Ford Type F  1967, Dexron   1967, Dexron II    1967, Ford Type CJ  1977 , Ford Mercon    1992,  Dexron III    1993, ATF+3  1993, Toyota T-IV  1993, Mercon V 1997,  ATF+4  1998, Mercon SP  2004, Toyota ATF WS  2005, Dexron VI    2006,

Na doplnenie informácií uvediem aj odporúčania ďalších výrobcov na použitie ATF kvapalín pre automatické prevodovky:

  • BMW LT 1141 alebo LA 2634, špeciálne formulované kvapaliny ATF pre BMW
  • Genuine Honda ZL ATF, špeciálna ATF kvapalina pre Honda prevodovky, okrem CVT
  • Mitsubishi Diamond SP - II & SP III, špeciálna formulácia ATF kvapalín pre Mitsubishi prevodovky
  • Nissan J - Matic, špeciálna formulácia ATF kvapaliny pre Nissan prevodovky
  • Toyota Type T, T-III & T-IV, špeciálna formulácia kvapalín pre Toyota a Lexus prevodovky
  • Dexron III / Saturn, špeciálna ATF kvapalina pre Saturn

V prípade ak sa v dokladoch vozidla neuvádza prevodová kvapalina spravidla sa môže jednať o olej potom v tomto prípade receptúru 127 nesmiete použiť.

 ------------------------------------------------------------------------------- 

OTÁZKA: Števo: Pomer miešania celoročnej prísady do nafty sa musí dodržiavať? Čo ak dám väčšie množstvo? Pridávam pravidelne buď Bishops alebo Millersoils. A naraz mi motor klakol. Diag.ukázala nízky tlak v palivovom systéme, čiže idem meniť vstreky ale ešte nikto zatiaľ nevie presne čo sa stalo je to len odporúčanie, že vstreky a ak nie tak čerpadlo.Nemôže také predávkovanie poškodiť?

ODPOVEĎ:

Dobrý deň, tu je moja odpoveď na vašu otázku.

Aditivujeme, tak sa snažíme používať také produkty, o ktorých sme presvedčení, že fungujú. Miešanie dvoch alebo viacero aditív nedoporučujeme. Je to z toho dôvodu, že často krát sa niektoré aditíva medzi sebou navzájom doslova nemajú radi. Ja by som preto doporučoval, že ak sa rozhodneme aditívovať, nech používame jeden prípravok. Po jeho použití, je správne počkať nejaký čas a potom použiť iný. Je to správne najmä aj preto, lebo nie všetky prípravky, ktoré sa predávajú na trhu skutočne robia to, čo o nich píšu.

Aby sme sa správne vyjadrili k väčšiemu množstvu aditíva, je potrebné napísať, čo si treba predstaviť pod pojmom ,,väčšie množstvo“. Na stránke máme napísané, ako sa správa aditívum, keď sa pridáva vo väčšom množstve a každé ďalšie, ktoré už zahrnuté nie je na stránke, čiže zvyšovanie pridávania do pohonnej hmoty, už ďalšia alebo iná účinnosť tam nie je. Nehrozí poškodenie motora, lebo by sme to museli napísať v charakteristikách toho produktu, ale jeho účinnosť je už potom konštantná, to znamená, že zbytočne si míňame svoje financie, že pridávame viacej aditíva nad to, ako je správne.

S úctou Igor Papík

 

 

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.